Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Nicole Peng Ms. Nicole Peng
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-769-81710115 Е-пошта:etop@etopwh.com
главна жица за џвакање машина
главна жица за џвакање машина
главна жица за џвакање машина
главна жица за џвакање машина
главна жица за џвакање машина
 • главна жица за џвакање машина
 • главна жица за џвакање машина
 • главна жица за џвакање машина
 • главна жица за џвакање машина
 • главна жица за џвакање машина

главна жица за џвакање машина

  Начин на плаќање: T/T
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: WH1167

Application: Automobile, Game Machine,electric Machine

Wire Core Material: Copper Wire

Industry Type: Industrial Wire Harness

Bandaging Materials: PVC Pipe

General Wiring Harness: Crimping Assembling Classes

Signal: Signal Wiring Harness

Certification: SGS, ROHS, ISO9001, UL

Wire Spec: UL1007, UL1569, UL1015

Terminal: 110,187,205,250 Loose Terminal

Terminal Materials: Tin-Plated

Connector Brand: TYCO, JST, MOLEX,Panduit, KST

Assembly Jig Tool: 1:1 Fixture Tool

Additional Info

Пакување: Стандардно неутрално пакување

Продуктивност: 1000pcs/day

Бренд: НА

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: КИНА

Способност за снабдување: 10K~50K/M

Сертификат: IATF16949, UL, ISO9001

HS код: 8544422100

Порт: Hk

Опис на производот

главна жица за џвакање машина

Овој сопствен прицврстувач на жицата се собира со компонентите AVL. . Сите сили за влечење се добри за исполнување на барањето IPC620 . Ние ја поправаме големината со клип за фиксација 1: 1. Сите кабелски опсези контролирани со одобрување на цртежи, одобрување на примерок од ФА пред масовно производство. Ние исто така можеме да поддржиме специјална услуга за итна побарувачка на клиенти за флексибилна количина.


ИНGЕНЕРИНГ

Дизајн и развој
Документација за CAD
Управување со проекти
Тестирање и евалуација


ЕЛЕКТРОНСКИ КАБЛИСКИ СОБРАНИЦИ & ПАРИНСКИ ПРИЗНАЧИ
Тотална способност за производство на клуч на рака
100% квалитет на инспекција и тестирање
Прилагодени дизајни кон вашите специфични потреби
Телекомуникации, Потрошувачи, Медицински, Автомобили
Флексибилност на производството

Собрание на соларен кабел за апликации на соларен панел


НАШИТЕ СИТНИ

· Обично производство

· Погодност и леснотија за водење бизнис

· Внатрешно инженерство и прототипи

· Навремена испорака

· 100% квалитет со загарантиран производ на конзистентна основа

· Многу конкурентни цени


Ние развивме традиција на високо-технолошки инженеринг, прототипи и квалитетно производство на кабел по многу конкурентни цени. Исто така со професионална шема на проток (жица за сечење-одземање-бакарно извртување-стискање-стискање 100% инспекција-лемење-обликување-монтажа-плетење-плетење-тестирање-FQC100% -OQC), што може да ни помогне да ги поддржиме клиентите со стабилен квалитет.

cable assy flow chart


Имаме широк спектар на извори на материјали како подолу, исто така можеме да им помогнеме на клиентите да направат прилагодено да ги заменат оригиналните.


materials source


Ние нудиме услуги за производство на жица за мрежни кабли и вградени кабли за печатење што се користат во многу индустрии, како што се компјутер, машина за игри, ПОС машина, банкомат, аудио / видео, електро-механички, комуникациски податоци, телекомуникациски, медицински и др.


Со повеќе од десет години искуство и можности кои им помагаат на нашите клиенти во различна индустрија, ETOP би бил уверен дека е ваш квалификуван AVL и сигурен производствен партнер. Само бидете слободни да не контактирате доколку ви требаат решенија за управување со жица или партнер за вашите производи. Нашиот професионален и искусен тим ќе ве поддржува со задоволна вештина и услуга.

wire harness factory


Собрание на жици од етоп за разни индустрии се високо признати од сите клиенти и широко користени за автомобили, електрична и механичка, медицинска индустрија и електрични електрични уреди, итн. Производи како што се, жичана лента за аудиомобили во автомобил, моќно седиште, ретровизор, POS банкомат, дизел вентил Поклопете ја дихтунзи, лифт, машина за игра, медицинска опрема, компјутер, итн.


Wire harness Application


Категории на производи : Собрание на прилагодени кабли > Игра Машинско жица собрание

Е-пошта на овој добавувач
 • Ms. Nicole Peng
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање